DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2024

1. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie św. Jana Pawła II oraz zaangażować się w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka wspierając ofiarami do puszek zdolną, lecz ubogą młodzież z naszego kraju.

2. Dziś odbywa się również coroczne liczenie wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.

3. W poniedziałek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o  nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Teresę od Jezusa,

– w środę św. Jadwigę Śląską – główną Patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej,

– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego,

– w piątek św. Łukasza Ewangelistę,

– w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

5. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowegodz. 17:30.

6. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12:00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Już teraz serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Odpustową w intencji Parafian oraz Żołnierzy i Pracowników Garnizonu Wrocław, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Wiesław Lechowicz Biskup Polowy Wojska Polskiego, w niedzielę 17 listopada 2024 roku o godzinie 13:00. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP POLONIĘ. Wyjątkowo tego dnia nie będzie Mszy św.
o godzinie 12:00.

8. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 5.120 zł. Całość została przekazana Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na pomoc poszkodowanym w skutek powodzi. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

12 października 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2024 została wyłączona