DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2024

1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą siódmą niedzielę zwykłą.

Po Mszy św. o godz. 12:00 z naszej Bazyliki wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowegodz. 17:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.

3. Tak jak usłyszeliśmy w odczytanym dzisiaj liście pasterskim w przyszłą niedzielę 13 października w całym kraju będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. Ofiary złożone tego dnia do puszek zostaną przekazane na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Za tydzień odbywać się będzie również coroczne liczenie wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się  do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

4. Już teraz serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Odpustową w intencji Parafian oraz Żołnierzy i Pracowników Garnizonu Wrocław, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Wiesław Lechowicz Biskup Polowy Wojska Polskiego, w niedzielę 17 listopada 2024 roku o godzinie 13:00. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP POLONIĘ.
Wyjątkowo tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 12:00.

5. Dzisiaj wolontariusza parafialnego oddziału Caritas zbierają ofiary dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, które zostaną przekazane poszkodowanym na skutek powodzi. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za gest solidarności.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

5 października 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2024 została wyłączona