DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2024

1. Ostatnia niedziela września jest obchodzona jako Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach, które z różnych powodów opuściły swoje ojczyzny.

2. Zeszłotygodniowa zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych na skutek powodzi wyniosła 7.865 zł.
Z parafii na pomoc Powodzianom wraz z ofiarami księży przekazaliśmy kwotę 13.865 zł.
Dziękujemy za Wasz szlachetny gest miłosierdzia wobec bliźnich.

3. We wtorek rozpocznie się nowy rok akademicki. Polecajmy Bogu wszystkich studentów i wykładowców wrocławskich uczelni, a zwłaszcza podchorążych oraz kadrę Akademii Wojsk Lądowych, w której kształcą się przyszli oficerowie Wojska Polskiego.

4. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

6. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Hieronima,

– we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus,

– w środę św. Aniołów Stróżów,

– w piątek św. Franciszka z Asyżu,

– w sobotę św. Faustynę Kowalską,

­7. W przyszłą niedzielę: 6 października po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz
z rodzicami.

Tego dnia po Mszy św. o godz. 12:00 z naszej Bazyliki wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”.
Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

28 września 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2024 została wyłączona