DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2024

1. W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo oraz Msza św. dziękczynno–błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty w 27. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. Biskup Maciej Małyga.
Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

2. W dniach od 16 do 20 września jako kapelani będziemy uczestniczyć w rekolekcjach kapłańskich.
Prosimy o modlitwę w naszej intencji, jednocześnie  zapewniamy o duchowej pamięci.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Korneliusza i Cypriana – męczenników,

w środę św. Stanisława Kostkę – zakonnika,

– w piątek św. męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy,

w sobotę św. Mateusza – Apostoła i Ewangelistę.

4. W każdy piątek września o godz. 19:00 zapraszamy do naszej bazyliki na koncerty organowe w wykonaniu „Młodych Mistrzów”. Wstęp wolny.

5. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży, a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii do końca września.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce Wojska i Służb Mundurowych do Rzymu z okazji Roku Jubileuszowego w terminie 5-13 lutego 2025, we współpracy z Parafią Garnizonową w Sieradzu. Szczegółowe informacje na broszurce dostępnej w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Koszt około: 4.100 zł. Liczba miejsc ograniczona.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

Pielgrzymka Rzym – pdf

14 września 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2024 została wyłączona