DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2024

1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą drugą niedzielę zwykłą oraz obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i niepodległości Naszej Ojczyzny.
Jest to również pierwsza niedziela września, dlatego na zakończenie każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę 8 września o godz. 10:00 będzie miała miejsce pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza św. dla rodzin z dziećmi, podczas której zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne.

4. W niedzielę 15 września o godz. 16:00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo,
po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława
i św. Doroty w 27. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku
i we Wrocławiu.
Zakończy się ona Mszą św. w kościele św. Stanisława, św. Doroty
i św. Wacława. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

5. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży, a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław.
Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca września.

6. Dzisiaj wolontariusze parafialnego oddziału Caritas zbierają ofiary dla rodzin
w trudnej sytuacji materialnej
. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

7. Zapraszamy do naszej bazyliki na letnie koncerty organowe w wykonaniu Młodych Mistrzów.
Kolejny z cyklu w najbliższy piątek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

31 sierpnia 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2024 została wyłączona