DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2024

1. Dziś przeżywamy dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W poniedziałek 26 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wsłuchani w Jej słowa: „uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn”, starajmy się wiernie podążać za Jezusem.

3. W przyszłą niedzielę 1 września będziemy obchodzić 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Tego dnia pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i niepodległości naszej Ojczyzny.

Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie zostanie odprawiona o godzinie 12:00.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Monikę,

– w środę św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

5. Zapraszamy do naszej bazyliki na letnie koncerty organowe w wykonaniu Młodych Mistrzów.
Kolejny z cyklu w najbliższy piątek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa, a wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

24 sierpnia 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2024 została wyłączona